Dbanie o wizerunek firmy oraz aktywne pozyskiwanie nowych klientów wymaga działań znacznie szerszych niż sporadyczne spotkania, czy okazjonalny mailing. W przypadku partnerów biznesowych zza granicy należy dołożyć dodatkowych starań, aby wykazać się znajomością ich kultury, obyczajów oraz zasad rządzących określonym rynkiem, a przede wszystkim móc komunikować się na określonym poziomie. Jeżeli nie znasz danego języka, zgłoś się po wsparcie do agencji hostess. Hostessy na eventy to nie tylko piękne kobiety, to również wiedza, która za tym stoi – także znajomość języków obcych.

Dlaczego warto dołączyć hostessy na eventy do Twojego planu marketingowego?

Zarówno sytuacje, w których rozmawiasz z jedną osobą, na przykład prezesem lub przedstawicielem danej firmy, jak i okoliczności, gdzie w odniesieniu do Twojej działalności prowadzonych jest jednocześnie wiele rozmów, co ma miejsce chociażby podczas targów branżowych, ważne jest, aby język nie stał się barierą. Zdolności komunikacyjne hostess na eventy oraz ich znajomość języków obcych sprawia, że bez względu na zakres, wielkość i charakter imprezy, możesz mieć odpowiednią reprezentację.

Wśród wielu takich eventów oraz imprez typu „special events” wymienić można między innymi odbywające się w kraju i za granicą targi, konferencje, bankiety oraz gale, a także wszelkie akcje promocyjne, prezentacje i ekspozycje. W takich okolicznościach sprawdzą się hostessy:

Hostessy DIAM

  • mające świadomość procesu tłumaczenia – potrzebna jest wiedza chociażby o aktualnie obowiązującym tłumaczeniu zapożyczeń z innych języków, obecnych często często na przykład w branży komputerowej, motoryzacyjnej, kosmetycznej,
  • posiadające wiedzę merytoryczną – przygotowanie rozpoczyna się jeszcze przed eventem i polega na zapoznaniu się z materiałami promocyjnymi Twojej firmy, strategią marketingową, właściwościami danego produktu lub działaniem promowanego urządzenia,
  • wykazujące się cierpliwością – jest to niezbędne w przypadku długich rozmów lub kilkudniowych targów oraz konferencji; profesjonalna hostessa będzie zawsze wyrozumiała, spokojna, empatyczna,
  • zaangażowane – chęć oraz gotowość do pracy to również nieodłączne atrybuty podczas rozmów i tłumaczeń; w czasie ustalonym z agencją osoba do tłumaczeń będzie obok Ciebie, aby każde biznesowe spotkanie miało właściwy i zrozumiały przebieg,
  • otwarte na sugestie – od Ciebie zależy, co chcesz przekazać swoim kontrahentom lub osobom odwiedzającym targi, czy inny event; wolność tłumaczeń może się więc tutaj ograniczać jedynie do tłumaczenia frazeologizmów, natomiast sens Twojej wypowiedzi na pewno zostanie zachowana.

Decydując się na hostessę-tłumaczkę masz pewność, że będzie to osoba, która językiem obcym posługuje się płynnie i zapewni Ci odpowiednie wsparcie. Dodatkowo jej elegancki wygląd będzie atutem w kontaktach z osobami również na prestiżowych stanowiskach.

Usługi tłumaczeniowe hostess na eventach – jakie są dodatkowe korzyści?

Poza główną i najistotniejszą kwestią, jaką jest możliwość bezproblemowego komunikowania się z osobami z zagranicy, możesz powierzyć hostessie lub hostessom także tworzenie notatek w trakcie rozmów, zapisywanie uwag Twoich lub zagranicznych gości, wyszukiwanie niezbędnych informacji na stronach obcojęzycznych odnośnie zagadnień, które pojawią się w trakcie rozmowy.

Takie okoliczności sprawiają, że hostessy na eventy stają się również pomocne w roli osobistych asystentek. Jest to idealne rozwiązanie, gdy nie masz etatowych pracowników na stanowisku asystentów, a na spotkaniach chcesz zaprezentować siebie i swoją firmę jako markę godną uwagi, przygotowaną na dalszy rozwój i na rozmowy dążące do współpracy z partnerem zagranicznym.

Zainwestuj w eventy firmowe, wybierz najlepsze hostessy

Hostessa lub grupa hostess mogą stanowić ważny filar Twojej działalności podczas regularnych lub okazjonalnych eventów firmowych, w tym także istotnych spotkać z zagranicznymi kontrahentami, także w kategorii kontrahentów strategicznych. Walory estetyczne to istotna cecha wspólna profesjonalnych hostess na eventy, natomiast dodatkowe atuty w postaci znajomości języków obcych i swobody rozmów stanowią idealne dopełnienie, gdy na pierwszym planie mają być międzynarodowe kontakty biznesowe lub działania promocyjne. Warto o tym pamiętać przed kolejnymi targami, prezentacją lub spotkaniem indywidualnym.

Recent Posts