Rodzice, to ogromna grupa docelowa dla wielu producentów działających w różnych sektorach przemysłu. Zapotrzebowanie na produkty służące naszym milusińskim jest właściwie nieograniczone i trudno znaleźć branżę, dla której taki klient jest obojętny. Produkty przeznaczone dla dzieci obecne są w przemyśle spożywczym, meblarskim, odzieżowym, czy medycznym. Bardzo duży segment rynku dla najmłodszych stanowią kosmetyki dla dzieci, które stają się nieodzownym elementem niemowlęcej wyprawki.

Pielęgnacja dziecka kiedyś i dziś

Naszym babciom do pielęgnacji swoich dzieci wystarczała woda i mydło. Trudniejsze warunki życia i niższe standardy higieny, wbrew pozorom służyły maluchom i przyczyniły się do wychowania zdrowego i odpornego pokolenia. Postępująca moda na sterylność otaczającego nas świata, spowodowała gwałtowny wzrost występowania alergii, uczuleń i podrażnień skórnych, które często wymagają systematycznego stosowania odpowiednich kosmetyków dla dzieci. Choć drogerie oferują szeroki wybór tego typu specyfików, należy je wybierać bardzo rozważnie, gdyż niektóre zawarte w nich składniki, zamiast pomóc mogą zaszkodzić naszemu dziecku.

Jak wybrać dobre kosmetyki dla dzieci?

Najczęściej stosowane kosmetyki dla dzieci to oliwka, pudry, kremy i zasypki przeznaczone do pielęgnacji niezwykle delikatnej i wrażliwej niemowlęcej skóry, która jest szczególnie wrażliwa na różnego rodzaju podrażnienia i odparzenia. Chcąc mieć pewność, że wybrane kosmetyki na pewno są bezpieczne dla naszego dziecka, czytajmy uważnie etykiety i analizujmy skład chemiczny produktów. Pamiętajmy – im więcej chemii – tym gorzej dla skóry naszej pociechy. Starajmy się wybierać kosmetyki naturalne, czyli takie, które zawierają minimum 95% składników pochodzenia roślinnego i mineralnego. Warto też wiedzieć, jakich substancji absolutnie nie powinny zawierać kosmetyki dla dzieci. Należą do nich m.in.:

  • parabeny, czyli konserwanty,
  • silikony i olej silikonowy – kumulują się wątrobie i nerkach,
  • sole aluminium, które odkładają się głównie w węzłach chłonnych,
  • substancje ropopochodne zaburzające wydzielanie sebum.
  • SLS i SLES, czyli detergent, który wyjaławia i uszkadza skórę

Na szczęście są producenci, dla których zdrowie dzieci jest wartością nadrzędną, dlatego wytwarzają dobre i nieszkodliwe kosmetyki. Jeśli tylko poświęcimy trochę czasu na przemyślany wybór, na pewno uda nam się wypatrzyć wartościowe produkty wśród całej masy specyfików przeznaczonych dla dzieci.

Recent Posts