Pojawienie się zmarszczek, to jeden z najbardziej zauważalnych symptomów starzenia się. Te niewinne rowki i zagłębienia w naszej skórze, stają się zmorą wielu osób, które nadal chciałyby wyglądać tak samo młodo jak 10 lat wcześniej. Niestety, natura działa według własnych reguł i większość ludzi już po 30 roku życia zauważa, że skóra na twarzy nie jest już taka sprężysta i gładka jak kiedyś. Z pomocą przychodzi wtedy przemysł kosmetyczny, który oferuje szeroką gamę kremów przeciwzmarszczkowych na dzień, mających na celu opóźnienie starzenie się naszej skóry.

Od kiedy zacząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych na dzień?

W zasadzie nie ma dokładnie określonego wieku, który obliguje do zakupu preparatu przeciwzmarszczkowego. Pomimo, że producenci wytwarzają kremy polecane osobom po 30 roku życia, to decyzja o zakupie kosmetyku jest sprawą indywidualną. Skóra na twarzy zmienia się u każdego człowieka w innym tempie. Zależy to od wielu czynników m.in. genów, diety, stylu życia i każdy sam decyduje, kiedy sięgnąć po tego typu specyfik. Wiele kremów przeciwzmarszczkowych na dzień, można używać w charakterze bazy pod makijaż już po 25 roku życia. Dzięki swoim składnikom, nie tylko świetnie sprawdzą się w roli podkładu, ale dodatkowo sprawią, że skóra przez cały dzień będzie odpowiednio chroniona, nawilżona i regenerowana.

Jak działają kremy przeciwzmarszczkowe na dzień?

Dobór odpowiedniego kremu ma ścisły związek z dobowym rytmem, w jakim funkcjonuje nasza skóra. Inne składniki sprawdzą się w dzień, a inne w nocy podczas snu. W ciągu dnia, cera narażona jest na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, promieni UV, zanieczyszczeń środowiska itp., Dlatego, krem stosowany na dzień powinien zawierać komponenty, które mają wpływ na ochronę skóry, jej nawilżenie i neutralizację wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia. Do takich składników spowalniających powstawanie zmarszczek, zaliczają się m.in. witaminy A, C i E, kwas hialuronowy czy koenzym Q10.

Pamiętać należy, że kremy przeciwzmarszczkowe na dzień służą też, jako baza pod makijaż, dlatego muszą się łatwo i szybko wchłaniać, a ich konsystencja powinna być lżejsza niż kosmetyków przeznaczonych do nocnej pielęgnacji.

Recent Posts