Walka z pierwszymi oznakami starzenia się organizmu, czyli z tak znienawidzonymi przez wielu zmarszczkami, powinna trwać przez całą dobę. Tylko systematyczna i odpowiednia pielęgnacja, może spowolnić zmiany skórne pojawiające się wraz z wiekiem. Wiadomo, że nie można całkowicie zatrzymać upływającego czasu, warto jednak zadbać o to, aby nasza cera jak najdłużej wyglądała świeżo i zdrowo. Taki efekt możemy osiągnąć m.in. poprzez stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych na noc, które ujędrnią i zregenerują skórę podczas naszego snu.

Dlaczego nocą?

Skóra, która w ciągu dnia musi zmierzyć się ze szkodliwym wpływem wielu czynników środowiskowych, nocą powinna odpocząć i ulec regeneracji. Podczas snu, wzmaga się jej ukrwienie, dzięki czemu znacznie lepiej wchłaniają się wszelkie substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. Dlatego stosowanie odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych na noc, ma tak duże znaczenie dla kondycji naszej cery.

Więcej i kosmetologii na stronie lubelskiego gabinetu medycyny estetyczne Esteticenter

Jakie składniki zawierają kremy przeciwzmarszczkowe na noc?

Kremy stosowane na noc, zazwyczaj mają silniejsze działanie niż ich dzienne odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, że o ile preparaty przeznaczone na dzień muszą głównie ochraniać naskórek, to te, które stosujemy w nocy, mają wspomagać regenerację i odżywianie skóry podczas snu. Z tego powodu kosmetyki te zawierają oleje i tłuszcze wspomagające nawilżanie i utrudniające odparowywanie wody. Ponieważ głównym celem kremów przeciwzmarszczkowych na noc jest opóźnianie procesów starzenia, kosmetyki wzbogacane są o substancje napinające, liftingujące i odbudowujące. Oprócz nieodzownych witamin, często wykorzystuje się m.in. peptydy, retinol, kolagen oraz ceramidy.

Stosowanie dobrze skomponowanych odżywczych kremów na noc na pewno przyczyni się do poprawy wyglądu naszej skóry i spowolni powstawanie zmarszczek. Zawsze jednak należy pamiętać, że nasza cera jest odzwierciedleniem trybu życia, jaki prowadzimy i codziennej diety.

Recent Posts