Piękna, zadbana skóra bez nadmiaru zmarszczek, przebarwień i wyprysków jest jednym z głównych wyznaczników urody i młodości. Niemal każdy chciałby cieszyć się nieskazitelną cerą, lecz jak wiadomo natura nie zawsze działa w zgodzie z naszymi oczekiwaniami. Ci, którzy nie mogą liczyć na łaskawość genów i mają problemy ze skórą, szczególną uwagę powinni poświęcić odpowiedniej pielęgnacji twarzy, która w znacznym stopniu może wpłynąć na nasz wygląd.

Prawidłowe oczyszczanie i demakijaż podstawą pielęgnacji twarzy

Nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą, jeśli nałożymy je na nieoczyszczoną skórę. Dlatego, jeśli chcemy prawidłowo zadbać o naszą cerę, musimy pamiętać o bezwzględnej konieczności zmycia całodziennego makijażu. Do tego celu służą płyny do demakijażu, toniki przywracające naturalne pH oraz żele do mycia twarzy. Stosowanie odpowiednich kosmetyków i zapobiegnie wysuszaniu skóry, spowoduje, że będzie ona dobrze oczyszczona i nawilżona. Raz na kilka dni, dobrze jest zastosować odżywcze maseczki oraz peeling, który usunie martwe komórki naskórka i wpłynie na odmłodzenie cery. Dbanie o systematyczne oczyszczanie skóry jest fundamentem prawidłowej pielęgnacji twarzy i powinno stać się codziennym nawykiem.

Więcej o pielęgnacji twarzy na https://kwel-med.pl/medycyna-estetyczna/twarz/

Pielęgnacja twarzy, czyli jak dobrać odpowiedni krem?

Kremy to najbardziej oczywiste kosmetyki, które wykorzystujemy w procesie pielęgnacji twarzy. Ich zadaniem jest nawilżenie, odżywienie bądź zniwelowanie różnorakich problemów związanych ze skórą. Jeśli mają spełnić swoje zadanie, ważne jest, aby dobrać odpowiedni krem do rodzaju naszej cery. Najwięcej problemów skórnych stwarza wytwarzane przez gruczoły łojowe sebum, czyli naturalny łój będący jednocześnie dobrodziejstwem jak i utrapieniem. W zależności od ilości wydzielanego sebum, skórę dzielimy na normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Prawidłowe określenie rodzaju cery, powinno być głównym wyznacznikiem kremu, na który się zdecydujemy.

Pielęgnacja twarzy to również zdrowy styl życia

Świeża i zadbana cera jest wynikiem nie tylko dobrych genów i kosmetyków, ale również zdrowego stylu życia. Jeśli chcemy cieszyć się młodą i sprężystą skórą, pamiętajmy o odpowiedniej ilości snu, zdrowej diecie i o wypijaniu, co najmniej 2-3 litrów wody dziennie.

Recommended Posts